دسته‌بندی نشده

ضوابط شرکت در المپیادهای دانش‌آموزی

شرایط مندرج در زیر مطابق آخرین تغییرات مصوبه‌ی باشگاه دانش‌پژوهان جوان جهت شرکت در المپیادها به‌روزرسانی شده است. طی سال‌های گذشته شرایط اختصاصی از جمله شرط معدل، کمترین نمره در تعداد مشخصی از دروس یا محدودیت‌های عمومی‌تری در رشته‌ی تحصیلی دبیرستانی برای شرکت‌کنندگان در المپیادهای علمی و ادبی لحاظ شده بود که با برداشته شدن این شرایط، امکان رقابت با دامنه‌ی بیشتری بین دانش‌آموزان فراهم شده است. تأکید می‌شود به سایر شایعات و محدودیت‌هایی که به اشتباه منتشر می‌شود، توجه نکنید.

شرایط عمومی ثبت نام در المپیادهای دانش‌آموزی

  • دانش آموزان در دوره دوم متوسطه هیچ گونه وقفه در تحصیل و یا ترک تحصیلی نداشته باشند.
  • در سال تحصیلی جاری، در پایه‌های دهم یا یازدهم در حال تحصیل باشند.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام در المپیادهای دانش آموزی

  • شرکت در المپیادهای ادبی، فیزیک و شیمی مختص دانش آموزان پایه‌ی یازدهم و مستقل از رشته‌ی تحصیلی است و حضور در این المپیادها برای دانش‌آموزان پایه دهم به صورت آزمایشی امکان‌پذیر است.

  • حضور دانش‌آموزان پایه‌ی دهم و یازدهم مستقل از رشته‌ی تحصیلی در المپیاد ریاضی مجاز است، و از میان دانش‌آموزان هر دو پایه که در مرحله اول شرکت نموده اند ۶۰۰ نفر از برگزیدگان مجوز حضور در مرحله دوم را کسب می‌کنند. همچنین به حدود ۹۰۰ نفر از شرکت کنندگان پایه دهم این امکان داده می‌شود تا به صورت آزمایشی در مرحله دوم المپیاد ریاضی شرکت کنند.

  • دانش‌آموزان هر دو پایه‌ی دهم و یازدهم می‌توانند مستقل از رشته‌ی تحصیلی در المپیاد رشته‌های زیست‌شناسی، نجوم و اخترفیزیک، کامپیوتر، جغرافیا، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی شرکت کنند.

  • تنها دانش آموزان رشته علوم انسانی حق شرکت در المپیاد جغرافیا را دارند.

  • شرط شرکت در المپیاد جغرافیا برای دانش آموزان رشته علوم انسانی، دارا بودن میانگین نمره ۱۷ یا بالاتر در درس زبان انگلیسی در دوره اول متوسطه و پایه‌های دهم و یازدهم است.

  • دانش‌آموزانی که شرایط لازم را دارا باشند می‌توانند در بیش از یک المپیاد شرکت نمایند.

  • دانش‌آموزان پایه‌ی دهم دارنده‌ی مدال نقره‌ی کشوری المپیاد کامپیوتر در دوره آموزشی تابستان سال تحصیلی گدشته، در صورت تمایل به شرکت در این آزمون می‌توانند بدون شرکت در سایر مراحل، در دوره آموزشی سال بعد شرکت کنند.

  • آن دسته از دانش‌آموزان که در دوره آموزشی تابستان سال گذشته موفق به دریافت مدال برنز المپیاد کامپیوتر و نیز مدال‌های نقره و برنز سایر رشته های آموزشی شدند، جهت شرکت مجدد در دوره آموزشی تابستان سال بعد، ملزم به ثبت نام و شرکت در همه‌ی مراحل بوده و مانند سایر شرکت‌کنندگان، تنها در صورت قبولی در این مراحل حق شرکت در دوره تابستان را خواهند داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *